Lampy bakteriobójcze

Wyników 1 - 1 z 1
Ile produktów pokazać na stronie:

Lampy bakteriobójcze

Brak obrazka

Lampy bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze

Szczegóły


Lampy bakteriobójcze wytwarzają promienie ultrafioletowe które sterylizują powietrze z mikroorganizmów, w tym wirusów. Eksperci przestrzegają jednak, że jest to narzędzie, którym powinni się posługiwać osoby w tym przeszkolone ponieważ przy nieodpowiednim użytkowaniu jest dla ludzi po prostu niebezpieczne.

Pamiętajmy że, lampy sterylizujące promieniami UV, powinny być wykorzystywane wyłącznie do odkażania powietrza w pomieszczeniach. Pod żadnym pozorem nie mogą mieć kontaktu z człowiekiem czy ze zwierzętami domowymi.

Powszechną praktyką na salach oddziałowych, w gabinetach dentystycznych czy kosmetycznych, jest sterylizacja wnętrz za pomocą lampy bakteriobójcze UV. Ma ona na celu usunięcie bakterii i wirusów głównie z powietrza. Każdemu klientowi jednak przypominamy że, silne promieniowanie może zaszkodzić personelowi i pacjentom, dlatego przed uruchomieniem urządzenia należy zobaczyć, by wszyscy opuścili napromieniowywane pomieszczenie.
Dodatkowo takie lampy mogą działać tylko i wyłącznie gdy w pomieszczeniach nie ma człowieka. Ponieważ promieniowanie UV jest bowiem niebezpieczne dla oczu i skóry.

Czy lampy bakteriobójcze - https://euro-medical.pl/lampy-bakteriobojcze zabijają wirusy?
Potwierdzamy – bakteriobójcze lampy UVC zabijają do 99% większości wirusów, bakterii zawieszonych w powietrzu oraz zarodników pleśni. Lampy bakteriobójcze mają stosunek zabijania patogenów wyższy niż wskaźnik 99%. Ze względu na swoje właściwości są one obecnie niezwykle przydatne w szpitalach, laboratoriach medycznych, ośrodkach opieki dla osób starszych, posterunkach straży pożarnej i policji, stacjach tranzytowych, ale można je również stosować w szkołach, budynkach rządowych, budynkach biurowych i hotelach.